Клуб "Млад природолюбител"
Учениците от клуб „Млад природолюбител“, с ръководител В. Ценова, посетиха Националния антропологичен музей в рамките на образователна програма на МОН. По време на визитата те се запознаха с методите за изследване на физическите показатели на човека и тяхното значение за ранната диагностика на различни заболявания.
Учениците разгледаха експозицията и участваха в практически занимания на интерактивна маса за измерване на кости. Посещението събуди силен интерес у тях и провокира множество въпроси, свързани с антропологията и здравето.